قوانین جدید بیس‌بال5 برای سال 2021 منتشر شد

شناسه خبر : 1014
99/7/4 - 14:21 2020-9-25 14:23:47

قوانین جدید بیس‌بال5 برای سال 2021 منتشر شد

کنفدراسیون جهانی بیس‌بال و سافت‌بال نسخه سال 2021 قوانین بیس‌بال5 را منتشر کرد

کنفدراسیون جهانی بیس‌بال و سافت‌بال  نسخه 2021 این شاخه ورزش تند و تیز پنج به پنج از المپیک جوانان را منتشر کرده است.

 

به نقل از سایت کنفدراسیون جهانی تغییر اصلی مربوط به ضربه زنی است. یک تغییر روی قانون ضربه بیان می‌کند بتر/ضربه زننده هنگام ورود به بتر باکس باید دستی که قصد استفاده از آن را دارد بالا ببرد. توپ باید توسط کف دست یا مشت مورد اصابت قرار بگیرد و دارای تکانه کافی برای رسیدن به حصارهای محوطه بیرونی  باشد. یا در مورد رده زیر 15 سال به محوطه بیرونی (از خطی که بیس اول، بیس دوم و بیس سوم را به هم وصل می‌کند بگذرد).

 

طبق قوانین همچنین اگر یک توپ مورد اصابتی، که توسط هیچ مدافعی لمس نشده، به حصار محوطه بیرونی نرسد یا اگر یک بازیکن جهت جلوگیری از تگ شدن روی زمین سُر بخورد (اسلایدینگ)، مرتکب رفتار غیر مجاز شده است. طبق قوانین از این پس اسلایدینگ در بیس‌بال5 ممنوع است.

 

به گفته رئیس کنفدراسیون جهانی، ریکاردو فراکری: ”هدف از آخرین نسخه آن است که با حفظ پویایی بازی بتوانیم سلامت بازیکنان را نیز حفظ نماییم.

این یک نشانه دیگر از رشد پر سرعت ورزش «خیابانی- متمرکز بر جوانان» ما است. ما کماکان به بازخوردی که از تمامی دنیا برای ما می‌آید گوش می‌دهیم و مشتاق توسعه بیس‌بال، سافت‌بال  و بیس‌بال5 برای سالیان متمادی هستیم.“

 

کنفدراسیون جهانی بیس‌بال و سافت‌بال  قصد داشت تا اولین جام جهانی بیس‌بال5 و  جام جهانی جوانان بیس‌بال5 را در اواخر 2020 برگزار نماید. ولی این رویدادها به دلیل شیوع ویروس کرونا به ماه جولای 2021 موکول شد.

 

علاقه‌مندان دریافت این کتابچه به زبان انگلیسی می‌توانند با مراجعه به این لینک در این راستا اقدام نمایند.

طرح و تولید : ایران دروپال