تمام توان خود را برای حراست از قانون گذاشتیم

مسئول کمیته داوران مسابقات سافت بال کشور گفت: با همه توان خود وظیفه حراست از اجرای قانون و حفظ سلامت مسابقات را انجام دادیم.
آزاده وسیلی :

تمام توان خود را برای حراست از قانون گذاشتیم

مسئول کمیته داوران مسابقات سافت بال کشور گفت: با همه توان خود وظیفه حراست از اجرای قانون و حفظ سلامت مسابقات را انجام دادیم.

به گزارش روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، آزاده وسیلی در گفت و گو با سایت انجمن اظهار داشت: امتیازی که تیم‌های ما به دلیل اشتباهات تیم مقابل به دست می آورند گویای توانایی تیم ها نیست. صحنه هایی که در آن بتوان امتیازات واقعی را به دست آورد صحنه های کمی بود.

وی تصریح کرد: در این دو دوره از مسابقات 6 داور در دور رفت و 5 داور در دور رفت و برگشت لیگ جنوب حضور داشتند که 3 نفر ایشان اولین تجربه داوری خود را تجربه می نمودند از این رو سطح داوری در این مسابقات پایین بود اما شرافت و همیت داوری فرقی نکرده بود.

مسئول کمیته داوران مسابقات سافت بال کشور ادامه داد: داوران تازه کار که بعضا برای اولین بار مسابقه رسمی را از نزدیک می دیدند تلاش خود را برای اعلام رأی واقعی و منصفانه نمودند در این دو دوره از مسابقات من و خانم مولادوست از دسته داوران با تجربه در خدمت برگزاری مسابقات بودیم و با همه توان خود وظیفه حراست از اجرای قانون و حفظ سلامت مسابقات را انجام دادیم.

وی تاکید کرد: دوستان دیگر ما در حیطه داوری که از قبل فعالیت داشتند در این دو دوره حضور نداشتند و این عدم حضور هم ناشی از مشکلات فردی این عزیزان بود و هم ناشی از گلایه هایی که نسبت به عدم توجه به جایگاه داوری در بعد مادی و معنوی در سافت بال شده است که امیدوارم با پیگیری های مسئولین و توجه ایشان ارتقاء یابد و این درخواستی جدی است که همه ما داوران از مسئولین دلسوز انجمن انتظار پاسخ به آنرا داریم.

این داور سافت‌بال گفت: همه باید توجه داشته باشیم که سافت بال یا بیس بال فرقی نمی کند، زبان مشترک همه افراد حاضر در یک مسابقه فقط زبان قانون است و منطق واحترام، به نظر من ارتقاء کیفی مسابقات سافت بال از طریق دانش افزایی، افزایش مهارت های ارتباطی، صبر و هوشمندی، انصاف و بی طرفی، حق طلبی و نه منفعت طلبی است حتی اگر امکانات محدود باشد با تقویت این آیتم ها می توانیم گامی یا گام هایی به جلو برداریم.

وی تاکید کرد: باید گفت اگر داوران ما از لحاظ بعد علمی و دانش افزایی مشکل دارند ، این مسئله گریبانگیر مربیان ما و بازیکنان ما اعم از باتجربه و تازه کار نیز هست. صحنه هایی را در بازی داشتیم که داور بازی به دلیل عدم تسلط بر قانون قضاوت اشتباهی داشت اما در کنار آن نیز صحنه هایی بود که داور بازی تسلط کامل بر قانون و صحنه بازی را داشت اما عدم آگاهی مربی و اصرار های بی مورد وی موجب افت کیفی مسابقات می شد به نظر من هر دوی این تصاویر باید در کنار هم دیده شود.

وسیلی افزود: سطح سافت بال ایران با آنچه که باید باشد تفاوت های زیادی داشته و تا رسیدن به آن سطح همگی جز با صبر و خوش رفتاری و حق طلبی و نه منفعت طلبی به آن نخواهند رسید. یادمان باشد که جامعه کنونی بیس بال و سافت بال اعم از مسئول، داور، مربی و بازیکن همه آن چیزی است که سرمایه ایران عزیز کنونی برای آینده کشور در این رشته زیبا است پس اگر دلسوز هستیم فقط دایره حضور خود را نبینیم و به همه فکر کنیم به همه با همه کاستی ها و مشکلاتشان، آن گاه درک بهتری از هم خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: امکانات میزبانی در دور رفت لیگ شمال بسیار بد بود اما در لیگ جنوب امکانات میزبانی مناسب بود.

مسئول کمیته داوران مسابقات سافت بال کشور ادامه داد: برگزاری مسابقات در فصل سرما شرایط سختی را پیش روی کادر فنی داوران و تیم ها قرار می دهد که بعضا در تعیین نتیجه بازی هم بی تأثیر نیست.

وی گفت: تیم های خراسان رضوی، هیأت کیش و آذرخش هرمزگان با ترکیبی از بازیکنان جدید وکم سن و سال و البته خوش آتیه در مسابقات شرکت داشتند که اینجانب به مربیان آن ها تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: از مسئولین انجمن خواستارم که در بعد کمی و کیفی جهت ارتقاء این رشته برنامه ریزی مدون نمایند و علاوه بر این در جهت اخلاق محور شدن مسابقات  نیز برنامه ریزی نمایند کاری که یکی از اولویت های  سیاست گذاری وزارت ورزش و جوانان کنونی نیز هست.

وسیلی تصریح کرد: در پایان از تلاش های مسئولین انجمن بیس بال و سافت بال به ویژه جناب آقای ادیب  وسرکار خانم حسن نیا همچنین کمیته داوران کمال تشکر را دارم و از خانم ها نجمه حسینی و الهام حسین نژاد که در این دو دوره من را همراهی نمودند متشکرم و برای همه جامعه سافت بال و بیس بال سعادت، عاقبت به خیری و سلامت را آرزومندم.  

کلید واژه ها

طرح و تولید : ایران دروپال