علی رغم قدمت کم بیس بال ایران پیشرفت خیلی خوبی داشته است

شناسه خبر : 602
94/4/23 - 07:53 2015-7-14 08:55:06
برای رشد بیشتر بیس بال و سافت بال باید بودجه ویژه ای در وزارت ورزش برای این رشته پیش بینی شود.
بهرام افشارزاده ، رییس سابق فدراسیون بیس بال:

علی رغم قدمت کم بیس بال ایران پیشرفت خیلی خوبی داشته است

برای رشد بیشتر بیس بال و سافت بال باید بودجه ویژه ای در وزارت ورزش برای این رشته پیش بینی شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال رییس سابق فدراسیون بیس بال در گفتگوی اختصاصی با سایت انجمن در خصوص سابقه تشکیل فدراسیون بیس بال در ایران گفت: با توجه به مسئولیتی که سال 68 در شورای المپیک آسیایی داشتم و مسئول نظارت و هماهنگی چند رشته ورزشی از جمله بیس بال بودم با این رشته بیشتر آشنا شدم. با توجه به ویژگی های این رشته در ابتدا تحت عنوان کمیته ای با کمک آقای ذوالفقاریان آن را فعال کردیم و در سال 72 در زمان مسئولیت آقای دکتر غفوری فرد فدراسیون بیس بال را تشکیل دادیم.

مشاور وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بیس بال یک ورزش بین المللی و همه گیر در کشورهای پیشرفته است . ما علی رغم مشکلات و نبود امکانات و زمین مناسب به تدریج در استانهای مختلف این رشته را گسترش دادیم و تشکیلات برای آن فراهم کردیم.

رییس سابق فدراسیون بیس بال تصریح کرد: از دیگر کارهای انجام گرفته در آن زمان انجام مکاتبات با فدراسیون آسیایی و جهانی بود ، ما توانستیم بواسطه آن در چند مرحله وسایل بیس بال تهیه نماییم و به استانها کمک کنیم که کمیته بیس بال در آنها فعال شود .

سرپرست حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان گفت: علی رغم قدمت کم بیس بال ایران پیشرفت خیلی خوبی داشته است .الان هم خوشحال هستم که در خیلی از استانها بیس بال بازی می شود و مسابقات لیگ نیز بطور مرتب برگزار می شود.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در خصوص راهکارهای توسعه بیشتر و حرفه ای شدن بیس بال و سافت بال خاطر نشان کرد: برای رشد بیشتر بیس بال و سافت بال باید بودجه ویژه ای در وزارت ورزش برای این رشته پیش بینی شود و فدراسیون بیس بال شکل بگیرد و با بودجه ای که در اختیار آن قرار می گیرد مسابقات و لیگ با کیفیت بالاتری برگزار شود . این ورزش هم مانند والیبال و بسکتبال می تواند لیگ حرفه ای خوبی داشته باشد . این موضوع بودجه می خواهد و می بایست وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به آن توجه کنند.

بهرام افشار زاده از سال 68 لغایت 72 مسئول کمیته بیس بال و از سال 72 لغایت 76 رییس فدراسیون بیس بال ایران بوده است. وی در حال حاضر مدیر عامل باشکاه استقلال و مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان است. افشارزاده همپنین چهار بار در دوره‌های مختلف دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران بوده است و ریاست فدراسیون‌های ژیمناستیک، بیس‌بال و وزنه‌برداری ایران را در کارنامه دارد.

طرح و تولید : ایران دروپال