هدف نهایی از استعدایابی حضور در المپیک است

شناسه خبر : 614
94/4/31 - 06:58 2015-7-22 08:15:19
استعدادیابی ها به سود استان ها و تیم ملی در رده های مختلف است و امیدوارم به هدفمان که همان حضور در المپیک است برسیم.
کاشف رانا:

هدف نهایی از استعدایابی حضور در المپیک است

استعدادیابی ها به سود استان ها و تیم ملی در رده های مختلف است و امیدوارم به هدفمان که همان حضور در المپیک است برسیم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ایران، کاشف رانا نایب رئیس کمیته استعدادیابی انجمن با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه در مسابقات غرب آسیا نایب قهرمان شدیم باید برنامه ‌ای رو به جلو را برای این رشته تنظیم کنیم تا  بتوانیم در المپیک های آینده حضور داشته باشیم.

وی تصریح کرد:  برای اینکه بتوانیم با پاکستان رقابت خوبی داشته باشیم و آنها را شکست دهیم نیاز به بازیکنانی داریم که بتوانند قدرت پرتاب و هوش بالاتری داشته باشند و برای این مهم به ابزارهای متعددی نیاز داریم.

نایب رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس بال و سافت بال ادامه داد: برای مثال نیاز به ابزاری مانند رادار گان داریم تا بتوانیم قدرت پرتاب توپ را بسنجینم و با این ابزار می توانیم برنامه ریزی مؤثری به منظور افزایش قدرت پرتاب ها انجام دهیم.

وی تاکید کرد: با رایزنی های انجام شده قرار است تبلیغات در استان های فعال انجام شود تا با تست گیری از بازیکنان 16 تا 19 سال نسبت به جذب بازیکنان با استعداد اقدام کنیم و این هدف اولیه ما است که پس از وارد شدن رادار گان به کشور در اوایل ماه آینده، آن را در استان ها اجرا خواهیم کرد.

رانا افزود: مجبوریم برنامه های استعدادیابی خود را از سنین بالا آغاز و به سنین پایین برسیم چراکه امکانات لازم را نداریم و همین موضوع ممکن است خلایی را در رده های سنی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه قرار است برنامه استعدادیابی خود را از اصفهان آغاز و سپس در سایر استان های کشور ادامه دهیم، اضافه کرد: در صورتی که بتوانیم از هر استان دو تا سه بازیکن با استعداد را شناسایی کنیم این بازیکنان با توجه به رده سنی بالاتری که در رده های پایه دارند ظرف یکی دو سال آینده این بازیکنان به تیم های استانی خود خواهند رسید.

نایب رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس بال و سافت بال گفت: اجرای برنامه ها کار بسیار سختی است و امیدوارم با رایزنی های که با مسئولین کمیته های استان ها انجام می دهیم همکاری های لازم در زمینه استعدایابی صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: این استعدادیابی ها به سود استان ها و تیم ملی در رده های مختلف است و امیدوارم به هدفمان که همان حضور در المپیک است برسیم.

    

طرح و تولید : ایران دروپال