راه اندازی تیم المپیک 2024 در استان خراسان رضوی برای اولین بار در کشور

شناسه خبر : 829
94/10/2 - 12:58 2015-12-23 13:03:47
برنامه داریم نسبت به جذب و آموزش بازیکنان با استعداد به منظور حضور در بازی های المپیک 2024 اقدام نماییم. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این حرکت سرآغاز یک تحرک ملی در تمامی تیم های کشور باشد و در آینده شاهد یک عزم ملی برای آماده سازی بازیکنان مستعد به منظور حضور بازی های المپیک 2024 در کل کشور بوده و حضور تیم ملی ایران در بازی های المپیک را نظاره گر باشیم.
رئیس کمیته بیس بال استان خراسان رضوی

راه اندازی تیم المپیک 2024 در استان خراسان رضوی برای اولین بار در کشور

برنامه داریم نسبت به جذب و آموزش بازیکنان با استعداد به منظور حضور در بازی های المپیک 2024 اقدام نماییم. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این حرکت سرآغاز یک تحرک ملی در تمامی تیم های کشور باشد و در آینده شاهد یک عزم ملی برای آماده سازی بازیکنان مستعد به منظور حضور بازی های المپیک 2024 در کل کشور بوده و حضور تیم ملی ایران در بازی های المپیک را نظاره گر باشیم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال خراسانی رضوی برای اولین طی 18 سال گذشته توانست مقام قهرمانی رده بزرگسالان کشور را کسب نماید. سرمربی تیم خراسان رضوی با بیان این مطلب در خصوص عوامل تأثیر گذار بر کسب جایگاه قهرمانی توسط تیم خراسان رضوی افزود: عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داد تا سرانجام این قهرمانی برای خراسان رضوی بدست آید. دردرجه اول تمرینات مداوم ما در سخت ترین شرایط بصورت پنج تا شش جلسه در هر هفته در زمینی خاکی که در اصل خود ورشکاران بیس بال آن را آماده سازی کرده بودند منجر شد تا در شش سال اخیر شاهد رشد روز افزون این ورزش در خراسان رضوی باشیم. در درجه دوم غیرت و همت مثال زدنی بازیکنان تیم خراسان رضوی بود که نشان داد می توان در آینده شاهد اتفاقات بهتری برای این تیم باشیم و در نهایت ارتباطات خوب بین المللی ما در جذب بازیکنان خارجی بود که حضور این بازیکنان در شرایط حساس، بسیار برای تیم خراسان رضوی سازنده بود و علاوه بر آن این افتخار را نیز نصیب لیگ بیس بال ایران نمود تا برای اولین با حضور بازیکنان بین المللی را در خود داشته باشد.

عادل مشیریان پیرامون تجربیات حاصل شده از حضور بازیکنان خارجی در تیم خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما در سال های گذشته نیز چندین بار برای جذب بازیکنان خارجی در تیم اقدام نموده بودیم اما متأسفانه قبل از حضور آقای ادیب این موضوع منتقدین بسیاری داشت و اجازه تغییر آیین نامه مبنی بر اجازه حضور بازیکنان خارجی در مسابقات لیگ را به هر نحوی نمی دادند و لذا بکارگیری بازیکنان خارجی در لیگ ممنوع بود. اما در صحبت هایی که پس از حضور آقای ادیب در انجمن بیس بال با ایشان داشتیم خوشبختانه ایشان با دید بلند خود و درک بالایی که از ثمرات آینده حضور بازیکنان خارجی در لیگ داشتند با بزرگواری مجوز این امر را صادر نمودند و دبیر محترم انجمن نیز مجوز حضور بازیکنان خارجی تا سه نفر را در آیین نامه مسابقات قید نمودند. و فکر می کنم حضور این بازیکنان در کلیه تیم ها می تواند به پیشرفت بیس بال ایران کمک نماید.

رئیس کمیته بیس بال استان خراسان رضوی در خصوص دور نهایی لیگ بیس بال تصریح کرد میزبانی در شرایط بسیار ایده آل آب و هوایی در استان بوشهر انجام شد و با توجه به محدودیت هایی که به لحاظ مالی شهر های میزبان دارند در کل میزبانی بوشهر بسیار خوب بود و می توان گفت هیأت انجمن های ورزشی استان بوشهر در میزبانی این مسابقات سنگ تمام گذاشته بود و در همین جا از این دوستان تشکر می نمایم. وی پیرامون داوری مسابقات خاطر نشان کرد با توجه به حضور دو تن از داوران عزیزمان در کلاس های بین المللی آسیا در ماه های گذشته، در این دور از مسابقات شاهد رشد چشم گیر سطح داوری بودیم علی الخصوص عملکرد داورانی که به کلاس های آسیایی اعزام شده بودند با توجه به نزدیک بودن رقابت های در دور نهایی لیگ، در کنترل بازی در زمان های حساس نقش تعیین کننده ای داشت و سطح داوری به طور کلی خیلی خوب بود.

سرمربی تیم بیس بال خراسان رضوی در خصوص میزان آمادگی رقبای حاضر در دور نهایی مسابقات لیگ تصریح کرد: همه تیم ها با آمادگی کامل در این رقابت ها شرکت کرده بودند، تیم لیان بوشهر برای نخستین بار بود که در این مسابقات شرکت می کرد و علیرغم اولین سال تجربه حضور در لیگ، این تیم بسیار آماده و قدرتمند حاضر شده بود و حریف دست و پا بسته ای نبود. با تیم گیلان در سال های گذشته تجربه بازی در مسابقات لیگ شمال داشته ایم و این تیم با قدرت تمام در این رقابت ها حاضر شده بود و باید بگویم تیم گیلان دور نهایی لیگ، بهترین تیم گیلانی بود که ما در این سال ها نظاره گر بوده ایم. تیم نادری بوشهر نیز با توجه به تعدد حضور ملی پوشان در آن توانسته بود سطح کیفی این مسابقات را بطور چشم گیری افزایش دهد و برای تیم ما که برای اولین بار پس از چندین سال با تیم های بوشهری در مسابقات شرکت می کردیم، این رقابت ها تجربیات بسیار ارزنده ای را به همراه داشت.

رئیس کمیته بیس بال استان خراسان رضوی در خصوص برنامه های آتی این تیم برای توسعه بیس بال در این استان با توجه به قهرمانی بدست آمده تصریح کرد: ما قبل از مسابقات دور نهایی در جلساتی که با مسئولان تیم و بازیکنان قدیمی تیم داشتیم تصمیمی برای آینده بیس بال استان و به نوعی اثر گذاری بر بیس بال کشور مبنی بر راه اندازی تیم المپیک 2024 اتخاذ نموده ایم و برنامه داریم نسبت به جذب و آموزش بازیکنان با استعداد به منظور حضور در بازی های المپیک 2024 اقدام نماییم. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که این حرکت سرآغاز یک تحرک ملی در تمامی تیم های کشور باشد و در آینده شاهد یک عزم ملی برای آماده سازی بازیکنان مستعد به منظور حضور بازی های المپیک 2024 در کل کشور بوده و حضور تیم ملی ایران در بازی های المپیک را نظاره گر باشیم. وی در ادامه با اشاره به زمان مناسبی که تا بازی های المپیک 2024 به منظور آماده سازی نسل جدیدی از بازیکنان بیس بال در کشور وجود دارد خاطر نشان کرد حضور در بازی های المپیک می تواند چشم انداز روشنی برای توسعه همه جانبه بیس بال در کشور باشد.

وی در خصوص برنامه های آتی تیم بزرگسالان خراسان رضوی افزور ما از پانزده روز آینده تا پان سال 94 تمرینات بدنسازی خود را برای حضور در بازی های لیگ 1395 آغاز خواهیم کرد و از ابتدای سال جدید تمرینات تکنیکی و تاکتیکی خود را شروع می کنیم.

عادل مشیریان در پایان ضمن تشکر از علیرضا ادیب، رئیس انجمن بیس بال به سبب حمایت هایی که در راستای ایجاد امکان حضور بازیکنان خارجی در لیگ داشته اند از آقای کیوان صفاییان به سبب زحمات بی وقفه و شبانه روزی ایشان به منظور برگزاری دوره های مختلف لیگ بیس بال در کشور قدردانی نمود همچنین در انتها از صبر و بردباری خانواده خود که علیرغم تمرینات مداوم و فشرده و حضور وی در مسابقات ملی و لیگ بیس بال در تمامی لحظات حامی او بوده اند قدردانی نمود. 

طرح و تولید : ایران دروپال