مدرسان بین المللی گمان نمی کردند که سطح دانش فنی مربیان بیس بال کشورمان تا این حد مورد قبول باشد

شناسه خبر : 866
94/12/18 - 21:12 2016-3-8 22:35:50
افراد حاضر در دوره آموزش مربی گری درجه C آسیایی هجده نفر بودند و این دوره آموزشی از سطح بسیار خوبی به لحاظ کیفی برخوردار بود تا جایی که موجب شگفت زدگی مدرسان بین المللی حاضر در این دوره آموزشی شد/ در حال حاضر بیشترین تمرکز را روی مقوله آموزش داوران و ارتقاء سطح کیفی داوری بیس بال و سافت بال کشور قرار داده ایم.
رئیس کمیته آموزش انجمن بیس بال و سافت بال برنامه های آتی این کمیته را تشریح کرد

مدرسان بین المللی گمان نمی کردند که سطح دانش فنی مربیان بیس بال کشورمان تا این حد مورد قبول باشد

افراد حاضر در دوره آموزش مربی گری درجه C آسیایی هجده نفر بودند و این دوره آموزشی از سطح بسیار خوبی به لحاظ کیفی برخوردار بود تا جایی که موجب شگفت زدگی مدرسان بین المللی حاضر در این دوره آموزشی شد/ در حال حاضر بیشترین تمرکز را روی مقوله آموزش داوران و ارتقاء سطح کیفی داوری بیس بال و سافت بال کشور قرار داده ایم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ایران، افراد حاضر در دوره آموزش مربی گری درجه C آسیایی هجده نفر بودند و این دوره آموزشی از سطح بسیار خوبی به لحاظ کیفی برخوردار بود تا جایی که موجب شگفت زدگی مدرسان بین المللی حاضر در این دوره آموزشی شد. عباس ندایی، رئیس کمیته آموزش انجمن بیس بال و سافت بال کشور با بیان این مطلب تصریح کرد، به گفته مدرسان بین المللی حاضر در این دوره آموزشی، آنها گمان نمی کردند که سطح دانش فنی مربیان بیس بال کشورمان تا این حد مورد قبول باشد. وی در ادامه خاطر نشان کرد با توجه به بالا بودن دانش فنی مربیان حاضر در این دوره، مدرسان پس از اشاره ای گذرا به مفاهیم پایه ای بیس بال در صبح روز اول، مابقی این دوره آموزشی را با تمرکز روی آموزش کارگاهی و بصورت تبادل نظر های دو طرفه، روی مباحث حرفه ای تر بیس بال ادامه دادند.

ندایی با اشاره به دومین روز از این دوره آموزشی خاطر نشان کرد تمرکز روی تمرینات ایستگاهی و کار روی بیس ها از اهم برنامه های روز دوم بود و روز سوم با حضور بازیکنان تیم تهران، دانش پذیران، آموزش های خود را در حین بازی بازیکنان ادامه دادند که این روش بسیار مؤثر بود و در نهایت کلیه حاضران در این دوره آموزشی موفق به کسب گواهی نامه مربی گری درجه C آسیایی شدند.

رئیس کمیته آموزش انجمن در خصوص برنامه های آتی این کمیته تصریح کرد، اعزام چهار نفر به دوره آموزشی که در فروردین ماه سال 95  توسط فدراسیون جهانی بیس بال در هنگ کنگ برگزار خواهد شد از دیگر برنامه های ما در کمیته آموزش انجمن خواهد بود و خاطر نشان کرد در این اعزام آقایان شاه محمودی و موحدیان عطار برای کلاس جهانی داوری، آقای عباس چارگامه برای کلاس جهانی اسکورینگ و آقای هومن منصوریان نیز برای دوره آموزش جهانی کمیته فنی چهار نفری هستند که نماینده کشورمان در این رویداد جهانی خواهند بود.

ندایی در ادامه در خصوص دوره های آموزشی مربی گری درجهB  آسایی گفت: دو نفر از مربیان کشورمان، آقایان مهرداد حاجیان و پیام شوکت صدری در کلاس مربی گری B  آسیایی که در کشور چین در تاریخ 11 لغایت 13 اردیبهشت ماه سال 96 که مصادف با 1 لغایت 3 می 2017 می باشد شرکت خواهند کرد و همچنین  طبق تقویم فدراسیون آسیایی بیس بال یک دوره کلاس مربی گری درجه B آسیایی نیز در سال 2018 برگزار خواهد شد که محل آن هنوز مشخص نشده است.

وی در خصوص برنامه های کمیته آموزش انجمن برای ورزش سافت بال خاطر نشان کرد کارگاه آموزشی ده روزه  سافت بال در فروردین ماه 95 در مجموعه ورزشی آزادی تهران زیر نظر سرمربی و مربی پیچری تیم ملی ایتالیا و در سه سطح بازیکنان مبتدی، بازیکنان با تجربه و مربیان برگزار خواهد شده که جزئیات اجرایی آن روی سایت انجمن و کانال تلگرام کمیته آموزش انجمن اطلاع رسانی شده است.

رئیس کمیته آموزش انجمن در خصوص برنامه اعزام 4 الی 5 نفر از نوجوانان بیس بال کشور به کارگاه یک ماهه آموزش بیس بال در کشور ایتالیا تصریح کرد، کمیته آموزش با همکاری کمیته استعداد یابی انجمن برنامه ریزی حضور دو نفر به عنوان استعداد یاب را در هفته سوم فروردین ماه 95 انجام داده است. وی در ادامه خاطر نشان کرد این افراد از آکادمی آموزشی کشور ایتالیا به کشورمان خواهند آمد و وظیفه انتخاب نفرات نهایی اعزام به کشور ایتالیا را خواهند داشت.

عباس ندایی در ادامه در خصوص برنامه هایی که در کمیته داوران انجمن با توجه به انتصاب وی در سمت ریاست کمیته داوران خواهد داشت تصریح کرد، اعزام تعدادی از داوران به دوره های آموزشی جهانی و همچنین برنامه ریزی به منظور میزبانی در برگزاری دوره آموزشی داوری بیس بال و سافت بال با همکاری فدراسیون آسیایی از اهم برنامه های آتی این کمیته خواهد بود و خاطرنشان کرد علاوه بر برنامه های آموزشی یاد شده، فدراسیون جهانی بیس بال از ما درخواست معرفی 2 نفر از داوران کشورمان به منظور حضور و داوری در رقابت های جهانی بیس بال را نموده است که درصدد شناسایی و معرفی این افراد هستیم.

رئیس کمیته داوران انجمن بیس بال و سافت بال در خاتمه ضمن تقدیر از خدمات آقای مایلی، رئیس سابق کمیته داوران کشور از تلاش های خستگی ناپذیر نواب رئیس کمیته داوران، آقای شاه محمودی و خانم وسیلی قدردانی نمود و تصریح کرد با کمک نواب رئیس این کمیته در حال حاضر بیشترین تمرکز را روی مقوله آموزش داوران و ارتقاء سطح کیفی داوری بیس بال و سافت بال کشور قرار داده ایم.

طرح و تولید : ایران دروپال