دعوت از شرکت کنندگان در برگزاری رویدادهای بین المللی بس بال در جهان

شناسه خبر : 878
95/1/29 - 07:36 2016-4-17 08:38:44
این دوره زیر نظر فدراسیون جهانی بیس بال برگزار شده بود و کلیه مدارک دوره های آموزشی با امضای رئیس فدراسیون جهانی به افراد شرکت کننده ارائه گردید. علاوه بر آن اطلاعات کلیه شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی ثبت گردید و بر مبنای نیاز فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال از افراد شرکت کننده در برگزاری رویداد های بین المللی استفاده خواهد شد.
دستاورد های حضور نمایندگان کشورمان در آکادمی هنگ کنگ

دعوت از شرکت کنندگان در برگزاری رویدادهای بین المللی بس بال در جهان

این دوره زیر نظر فدراسیون جهانی بیس بال برگزار شده بود و کلیه مدارک دوره های آموزشی با امضای رئیس فدراسیون جهانی به افراد شرکت کننده ارائه گردید. علاوه بر آن اطلاعات کلیه شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی ثبت گردید و بر مبنای نیاز فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال از افراد شرکت کننده در برگزاری رویداد های بین المللی استفاده خواهد شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال کلینیک برگزار شده در کشور هنگ کنگ شامل دوره های مختلفی از نیازمندی های آموزشی رشته بیس بال بود که نمایندگان کشورمان در دوره های داوری، اسکورینگ و کمیته فنی حضور داشتند. هومن منصوریان نماینده کشورمان در این دوره آموزشی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: متأسفانه علیرغم کیفیت بسیار بالای دوره آموزشی مربی گری که زیر نظر سرمربی سابق تیم ملی بیس بال کشور آمریکا برگزار گردید، ما نماینده ای را در بخش مربی گری نداشتیم.

رئیس کمیته استعداد یابی انجمن در ادامه ضمن تشریح جزئیات این دوره آموزشی گفت: در بخش داوری در حدود هشتاد شرکت کننده در این دوره آموزشی حاضر شده بودند و مدرسان این دوره رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی و رئیس کمیته داوران فدراسیون بیس بال ژاپن بودند. تمرکز بخش داوری در این دوره روی آموزش داوری سه داوره بود و جایگیری های داوران در تکنیک سه داوره آموزش داده شد. خوشبختانه علیرغم حضور داوران با تجربه که بعضاً تجربه داوری در بیش از هزار مسابقه بین المللی را داشتند دو نفر نماینده کشورمان در این بخش بسیار خوب ظاهر شدند و می توان گفت در این دوره آقایان شاه محمودی و موحدیان عطار بسیار شاخص بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: مدرس بخش اسکورینگ یکی از چهره های برتر اسکور جهان از کشور اسپانیا بود و آموزش ها بر اساس آخرین استاندارد ها و تغیرات قوانین انجام شد.

این بازیکن پیش کسوت بیس بال کشورمان در ادامه افزود: در بخش کمیته فنی که من به عنوان اولین نماینده کشورمان در آن حاضر شده بودم اطلاعات و آموزش های بسیار خوبی در مبحث کمیته فنی یا به اصطلاح (TC) ارائه شد که برخی از موارد آموزش داده شده را ما تاکنون در کشور نداشته ایم. طبق آموزش های انجام شده مسئول کمیته فنی یک رویداد ورزشی کلیه پارامترهای مرتبط با برگزاری یک تورنمنت ورزشی را می بایست نظارت نموده و مسئولیت کلیه امور از قبیل زمین ورزشی، خوابگاه، رستوران، فاصله هتل تا زمین ورزشی و جابجایی افراد در این مسیر، امور مرتبط به کلیه عوامل از قبیل داوران و بازیکنان و ... را می بایست بر عهده بگیرد. وی در ادامه تشریح وظایف مسئول کمیته فنی مسابقات تصریح کرد حتی امتیاز دادن به بازیکنان و داوران نیز می بایست با نظارت (TC) و فرم هایی که در این خصوص تهیه نموده است انجام پذیرد و پس از ارسال فرم های تکمیل شده توسط مسئول کمیته فنی به فدراسیون جهانی بیس بال،، بهترین بازیکن و بهترین داور سال انتخاب خواهند شد.

هومن منصوریان در ادامه ضمن اشاره به لزوم بهره برداری از نتایج و دانش بدست آمده از این دوره های آموزشی تصریح کرد: در آخرین جلسه انجمن مقرر گردید که آئین نامه های اجرایی برگزاری مسابقات به صورت دقیق بر مبنای استاندارد های بین المللی بازبینی شود و از این پس تا جایی که امکانات ما در کشور اجازه می دهد نسبت به اجرایی نمودن استاندارد ها و رویه های بین المللی برگزاری مسابقات در کشور تلاش نماییم. وی در ادامه خاطر نشان کرد جزوات آموزش ارائه شده در این دوره آموزشی در دست ترجمه می باشد و پس از ترجمه آن را در اختیار علاقه مندان قرار خواهیم داد و من در همین جا از کلیه دوستانی که در سراسر کشور علاقه به همکاری در بخش کمیته فنی را دارند دعوت می کنم تا ما را در عملیاتی نمودن برنامه های انجمن یاری رساند.

رئیس کمیته استعداد یابی انجمن در پایان در پاسخ به میزان اعتبار کارگاه های آموزشی برگزار شده در کشور هنگ کنگ خاطر نشان کرد: این دوره زیر نظر فدراسیون جهانی بیس بال برگزار شده بود و کلیه مدارک دوره های آموزشی با امضای رئیس فدراسیون جهانی به افراد شرکت کننده ارائه گردید. علاوه بر آن اطلاعات کلیه شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی ثبت گردید و بر مبنای نیاز فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال از افراد شرکت کننده در برگزاری رویداد های بین المللی استفاده خواهد شد.

طرح و تولید : ایران دروپال