بیس بال و سافت بال می تواند زمینه ساز تعمیق دوستی دو ملت ایران و ژاپن باشد

شناسه خبر : 916
95/5/20 - 11:31 2016-8-10 12:36:27
کاردان با اشاره به جایگاه ویژه دیپلماسی ورزشی در تعمیق روابط ملت ها ابراز امیدواری کرد: توسعه رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال زمینه ساز تعمیق دوستی دو ملت ایران و ژاپن باشد.
سرپرست انجمن در دیدار با سفیر ژاپن در ایران:

بیس بال و سافت بال می تواند زمینه ساز تعمیق دوستی دو ملت ایران و ژاپن باشد

کاردان با اشاره به جایگاه ویژه دیپلماسی ورزشی در تعمیق روابط ملت ها ابراز امیدواری کرد: توسعه رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال زمینه ساز تعمیق دوستی دو ملت ایران و ژاپن باشد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، بهرام کاردان سرپرست انجمن با هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار صمیمانه کاردان ضمن قدردانی از آقای سفیر به منظور میزبانی این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن بیس بال و سافت بال در ایران خاطر نشان کرد: در سال های اخیر روند رشد ورزش های بیس بال و سافت بال تسریع گشته است. وی در ادامه با اشاره به تمرکز انجمن بیس بال و سافت بال بر تعمیق روابط بین المللی خود در سال های اخیر تصریح کرد: نتیجه این ارتباطات سفر سال گذشته  رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال آقای ریکاردو فراکری به ایران بوده است که این سفر دستاورد های قابل توجهی برای رشد و توسعه بیس بال و سافت بال در ایران داشته است.

کاردان با اشاره به حضور ورزش های بیس بال و سافت بال در بازی های المپیک 2020 ژاپن ضمن تبریک این رخداد مهم از تلاش های کمیته ملی المپیک ژاپن به منظور تحقق این رویداد تاریخی در ورزش های بیس بال و سافت بال قدردانی کرد. سرپرست انجمن بیس بال حضور توما ایروکاوا سرمربی سابق تیم ملی ایران را از دیگر دستاورهای توسعه مناسبات بین المللی انجمن برشمرد و افزود: ما آمادگی داریم با همکاری سفارت ژاپن در ایران زمینه ساز حضور توما به عنوان سرمربی تیم بیس بال جوانان ایران باشیم. کاردان در پایان سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه دیپلماسی ورزشی در تعمیق روابط ملت ها ابراز امیدواری کرد: توسعه رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال زمینه ساز تعمیق دوستی دو ملت ایران و ژاپن باشد.

در ادامه این دیدار هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران ضمن قدردانی از حضور مسئولان انجمن در سفارت ژاپن خاطر نشان کرد ورزش های بیس بال و سافت بال در کشور ژاپن به عنوان اصلی ترین رشته ورزشی در این کشور جایگاه ویژه ای در میان مردم کشور ژاپن دارد و من از اینکه شاهد رشد و توسعه این ورزش ها در ایران هستیم بسیار خرسندم. سفیر ژاپن در ایران در ادامه با اشاره به یو درویش بازیکن مطرح ایرانی -ژاپنی میجر لیگ امریکا افزود تاکنون چند مقاله پیرامون این بازیکن سرشناس مطالعه کرده ام.

هیرویاسو کوبایاشی با اشاره به لزوم توسعه همه جانبه روابط میان دو کشور ایران و ژاپن بر اهمیت توسعه های سیاسی و اقتصادی در کنار روابط فرهنگی و ورزشی فیمابین دو کشور تأکید کرد. در ادامه این دیدار سفیر ژاپن در خصوص درخواست انجمن مبنی بر حضور مجدد توما ایروکاوا در ایران با اشاره به عدم اطلاع سفارت ژاپن از برنامه های جاری این مربی ژاپنی مراتب پیگیری و همکاری سفارت ژاپن به منظور تحقق این امر را اعلام داشت. سفیر ژاپن در پایان ابراز امیدواری کرد با تعمیق روابط ایران و ژاپن در فضای پسا برجام و حضور بیشتر شرکت های ژاپنی در ایران شاهد تشکیل تیم منتخب ژاپن در ایران و برگزاری بازی های دوستانه بیس بال و سافت بال میان دو کشور باشیم.

در خاتمه این دیدار که با حضور صفائیان دبیر ، امامی رئیس روابط عمومی ، باقری نیا رئیس کمیته تشریفات و رانا سرپرست کمیته استعداد یابی انجمن انجام شد، سرپرست انجمن بیس بال و سافت بال، تندیس بت بیس بال که مزین به تزیینات خاتم کاری ایرانی بود را به رسم یاد بود به سفیر ژاپن در ایران تقدیم کرد. همچنین سفیر ژاپن در ایران لوازم اهدایی بیس بال وسافت بال که با همکاری سرمربی سابق تیم ملی کشورمان فراهم آمده بود را به انجمن بیس بال وسافت بال اهدا نمود.

 
طرح و تولید : ایران دروپال