قطعاً شاهد درخشش ملی پوشان کشورمان در مسابقات غرب آسیا خواهیم بود

شناسه خبر : 954
95/9/13 - 23:55 2016-12-3 23:56:47
به نظر من می بایست این آغاز زود هنگام برنامه های تمرینی برای تیم ملی را به فال نیک بگیریم و با انگیزه این برنامه را به سرانجام برسانیم و انشااله شاهد کسب مقام قهرمانی غرب آسیا توسط ملی پوشان کشورمان و صعود آنها به بازی های آسیایی باشیم.
مسئول کمیته فنی انجمن بیس بال و سافت بال ضمن تشریح برنامه آماده سازی تیم ملی:

قطعاً شاهد درخشش ملی پوشان کشورمان در مسابقات غرب آسیا خواهیم بود

به نظر من می بایست این آغاز زود هنگام برنامه های تمرینی برای تیم ملی را به فال نیک بگیریم و با انگیزه این برنامه را به سرانجام برسانیم و انشااله شاهد کسب مقام قهرمانی غرب آسیا توسط ملی پوشان کشورمان و صعود آنها به بازی های آسیایی باشیم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، با توجه به برگزاری مسابقات بیس بال کاپ غرب آسیا در اسفند ماه سال جاری، انجمن بیس بال و سافت بال با رویکردی خلاقانه و با بهره گیری از امکانات ارتباطی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برنامه های آماده سازی تیم ملی بیس بال کشور را آغاز نمود. این برنامه ها که از تاریخ سوم آذر ماه با اعلام فراخوان به مربیان بیس بال کشور به منظورمعرفی بازیکنان برتر تیم ها به کمیته فنی انجمن آغاز شد این فرصت را در اختیار کمیته فنی انجمن بیس بال در کشور قرار داده است تا تمرینات اولیه بدن سازی و مراحل شناسایی بازیکنان را چند ماه زودتر از دوره های گذشته آغاز نماید. همچنین این رویکرد نوین این فرصت را در اختیار انجمن بیس بال و سافت بال قرار داد تا محدودیت های زمانی، شرایط جوی و مالی را به فرصت بدل نماید. در همین خصوص گفتگویی با پیام شوکت صدری مسئول کمیته فنی انجمن بیس بال و سافت بال ترتیب داده ایم که مشروح آن را می خوانید:

س: با سلام خدمت شما، همانطور که استحضار دارید برنامه آماده سازی تیم ملی بیس بال کشور از سوم آذر ماه آغاز شده است. به عنوان اولین پرسش ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص رویکرد جدید انجمن در استفاده از امکانات فضای مجازی، روند اجرای برنامه را تا این مرحله چگونه ارزیابی می نمایید؟

پ: با سلام خدمت شما و اعضای خانواده محترم بیس بال کشور، با توجه به شرایط نامساعد جوی و در گیری برخی از تیم ها در مسابقات لیگ کشور و تداخل اردوی تیم ملی با برنامه های تمرینی تیم های حاضر در لیگ، عملاً برگزاری هرگونه اردوی آماده سازی تیم ملی در شرایط یاد شده غیر ممکن بود. با پیشنهاد خوبی که انجمن در استفاده هرچه بهتر از امکانات فضای مجازی ارائه نمود ما روند برگزاری تمرینات تیم ملی را سریع تر و زود تر آغاز نمودیم و با بهره گیری از امکانات شبکه های اجتماعی و با همکاری مربیان بومی هر استان بازیکنان مستعد را شناسایی نموده و برنامه مناسب بدن سازی را در اختیار آنها قرار داده ایم وروند نظارت بر فرآیند آمادگی تیم ملی را طبق برنامه زمان بندی شده بصورت مجازی پیش خواهیم برد.

در خصوص روند اجرای برنامه باید بگویم با توجه به جدید بودن این فرآیند ما برنامه را با اختلاف یک تا دو روزه نسبت به زمان بندی تعیین شده تا این مرحله پیش برده ایم و کانال تلگرام ویژه این برنامه در روز یازدهم آذر ماه راه اندازی شد و بازیکنانی که در مراحل اولیه برنامه با همکاری و همفکری مربیان بیس بال سراسر کشور انتخاب و به کمیته فنی انجمن معرفی شده بودند به عضویت این کانال درآمدند و البته روند دعوت این نفرات به گروه کماکان ادامه دارد.

س : تاکنون چه تعداد بازیکن به کمیته فنی انجمن معرفی شده اند؟

پ: تعداد بازیکنانی که تا این لحظه اسامی آنها به کمیته فنی انجمن ارسال شده است نزدیک به 90 نفر می باشد و طبق برنامه تمرینات بدن سازی در اختیار بازیکنان قرار داده شده است. در اولین روز این مرحله که از امروز آغاز شده است ما برنامه تست گیری را داریم  و ضمن ارائه تست های مختلف، از بازیکنان میخواهیم تا فیلم تمرینات و اجرای تست های بدن سازی را برای کمیته فنی انجمن ارسال نمایند. با بررسی این فیلم ها و چگونگی رکورد گیری بازیکنان، ضمن لحاظ نمودن جزئیات اجرای تست ها در جداولی که به همین منظور تهیه شده است، تمامی رکورد های بازیکنان ثبت می شود.

س: آیا برنامه های کمیته فنی از مرحله تست گیری اولیه تا اعزام تیم ملی به پاکستان، تماماً بصورت مجازی انجام خواهد شد؟

 پ: خیر، برنامه های بدن سازی بازیکنان از دو روز آینده آغاز خواهد شد و این برنامه ها در اصل برنامه ای است که کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال مطابق با شرایط موجود بیس بال ایران، نوع لیگ و زمان بندی لیگ ما و شناختی که مربیان جهانی این کنفدراسیون از بازیکنان اعزام شده کشورمان به آکادمی کشور ایتالیا بدست آورده اند طراحی نموده و در اختیار انجمن قرار داده اند. ما ضمن ارائه این تمرینات به بازیکنان بطور مداوم روند تمرینات بازیکنان را با همکاری مربی بدن ساز تیم ملی آقای رفیعی رصد خواهیم کرد. این روند تمرینی تا اردوی اول تیم ملی که تاریخ آن پس از برگزاری مسابقات دورنهایی لیگ بیس بال تعیین شده است ادامه خواهد یافت. با توجه به روند تمرینی بازیکنان و چگونگی همکاری و انضباط آنها در انجام تمرینات، لیستی را از بازیکنان برتر تهیه نموده و به اردوی اول تیم ملی دعوت خواهیم کرد. طبیعی است که تعدادی از بازیکنان در این مرحله به دلایل مختلف از جمله عدم فعالیت های تمرینی مناسب حذف شوند. در اولین اردوی تیم ملی که با هدف تعیین سطح بازیکنان از طریق انجام تست های مختلف برگزار خواهد شد، مجدداً ضمن بررسی دقیق توانمندی های بازیکنان نفرات برتر آنها شناسایی خواهند شد. به بازیکنان برتر مجدداً برنامه های تمرینی تکمیلی ارائه خواهد شد و نفرات برتر آنها به اردوی دوم تیم ملی که با حضور سرمربی خارجی تیم برگزار خواهد شد دعوت می گردند.

در مرحله نهایی ما تنها 35 بازیکن را به اردوی دوم دعوت خواهیم کرد و پس از آن روند گزینش بازیکنان ملی پوش با نظر سرمربی خارجی تیم تعیین خواهد شد. در پایان و در بهمن ماه یکسری اردوی پیوسته تا اعزام تیم ملی کشورمان به پاکستان طراحی نموده ایم و بازیکنان ملی پوش با حداکثر آمادگی خود در رقابت های بیس بال کاپ غرب آسیا حضور خواهند یافت.

س: همکاری مربیان بیس بال کشور را تا این مرحله چگونه ارزیابی می نمایید؟

پ: بسیار خوب، در همین جا لازم می دانم از همکاری مربیان کشور در خصوص معرفی بازیکنان برتر سپاسگزاری نمایم. سیاست ما در مرحله معرفی بازیکنان بر عدم هرگونه سخت گیری بنا شده بود تا مربیان بتوانند با فراق بال بازیکنان مستعد خود را معرفی نمایند و ما امیدواریم مربیان عزیز استانداردهای لازم برای حضور یک بازیکن در تیم ملی را در انتخاب های خود لحاظ کرده باشند. انتظاری که از این مربیان عزیز داریم این است که نفرات معرفی شده توسط آنها از جایگاه این مربیان دفاع نمایند زیرا ارائه لیست اسامی بازیکنان بخش ساده کار است و این مهم است که این بازیکنان در سطح یک بازیکن ملی پوش عرض اندام نماید و این بسیار حائز اهمیت است که بازیکنان معرفی شده به منظور دفاع از حیثیت تیم و شهر و مربی خود سرسختانه در این برنامه حاضر شوند.

س : به عنوان مسئول کمیته فنی انجمن بیس بال و سافت بال چه توصیه هایی برای بازیکنان معرفی شده و مربیان آنها به منظور حضور هرچه بهتر آنها در این برنامه دارید؟

پ:توصیه من به بازیکنان این است که قطعاً و حتماً تمرینات بدن سازی را با دقت انجام دهند و هر گونه مشکلی که در مسیر انجام این تمرینات دارند را با مربی بدن ساز تیم ملی در میان گذارند و با ایشان بطور مداوم در ارتباط باشند. ما در کمیته فنی این تعهد را می دهیم که در هر زمان و به هر نحوی که بازیکنان با مشکلی در انجام تمرینات برخورد نمایند، کمک های لازم را به آنها ارائه نماییم و آنها را در پیشبرد تمرینات خود یاری رسانیم. لازم به ذکر است اگر بازیکنان مشکلات فنی ویژه ورزش بیس بال نیز داشته باشند، ما در کمیته فنی آماده پاسخگویی به مشکلات فنی بازیکنان نیز خواهیم بود. درخواست کمیته فنی از مربیان محترم بیس بال کشور نیز این است که در این مسیر ضمن تشویق بازیکنان منتخب خود، در انجام دقیق تمرینات آنها را بطور مداوم رصد نمایند و همکاری لازم را در خصوص انجام هرچه با کیفیت تر برنامه های تمرینی با بازیکنان داشته باشند زیرا ما اعتقاد داریم کیفیت و انسجام برنامه تهیه شده توسط کنفدراسیون جهانی بطور قطع موجب ارتقای توان بدنی بازیکنان ما خواهد شد. درخواست دیگر ما از مربیان این است که در کنار برنامه های بدن سازی تمرینات بیس بال نیز با بازیکنان داشته باشند زیرا این نکته بسیار حائز اهمیت است که تمرینات بدن سازی و تمرینات بیس بال بطور هم زمان و به عنوان مکمل های یکدیگر انجام پذیرد.

س: در پایان اگر نکته این را به نظرتان می رسد بیان بفرمایید.

پ: من در تاریخ حضور خود در ورزش بیس بال کشور به یاد ندارم که هیچگاه ما از سه ماه مانده به مسابقات روند آماده سازی تیم ملی را آغاز کرده باشیم؛ همچنین تا کنون ما برنامه ویژه بدن سازی برای آماده سازی تیم ملی نداشته ایم  و به نظر من یکی از اصلی ترین عوامل فاصله ما با تیم های صاحب نام منطقه و جهان در کنار نبود تمرینات مداوم در بخش های فنی، وجود ضعف های عمده در بخش آمادگی جسمانی بازیکنان کشورمان می باشد. حال به نظر من می بایست این آغاز زود هنگام برنامه های تمرینی برای تیم ملی را به فال نیک بگیریم و با انگیزه این برنامه را به سرانجام برسانیم و انشااله شاهد کسب مقام قهرمانی غرب آسیا توسط ملی پوشان کشورمان و صعود آنها به بازی های آسیایی باشیم. به نظر من این مهم درصورت کسب آمادگی جسمانی بازیکنان که در اثر جدیت آنها در انجام برنامه های تمرینی حاصل خواهد شد، دور از دسترس نمی باشد و با برنامه هایی که ما در اردوهای پیوسته بهمن ماه خواهیم داشت قطعاً شاهد درخشش ملی پوشان کشورمان در مسابقات غرب آسیا خواهیم بود.

 

طرح و تولید : ایران دروپال