جشنواره ملی استعدادیابی نوجوانان ، نقطه عطفی در توسعه بیس بال و سافت بال در کشور

شناسه خبر : 967
96/6/4 - 00:32 2017-8-26 01:54:35
شفایی با تاکید بر  این نکته که این دور از رقابت ها به شکل جشنواره و کاملا دوستانه و غیر رقابتی است تصریح کرد:در این رقابت ها تیم های نو نهالان زیر 12 سال قرار است آنچه را که یاد گرفته اند در یک فضای شاد در عرصه تبادل قرار دهند. او ادامه داد:هر  تیم  25 نفره مربوط به یک استان است که همراه آنها دو معلم حضور دارد و پس از این دور از مسابقات بازیکنان،  تحت تعلیم تخصصی قرار خواهند گرفت که از میان آنها تیم های پایه رده سنی نونهالان  و نوجوانان انتخاب خواهدشد.
مسئول کمیته نوجوانان انجمن بیس بال و سافت بال:

جشنواره ملی استعدادیابی نوجوانان ، نقطه عطفی در توسعه بیس بال و سافت بال در کشور

شفایی با تاکید بر این نکته که این دور از رقابت ها به شکل جشنواره و کاملا دوستانه و غیر رقابتی است تصریح کرد:در این رقابت ها تیم های نو نهالان زیر 12 سال قرار است آنچه را که یاد گرفته اند در یک فضای شاد در عرصه تبادل قرار دهند. او ادامه داد:هر تیم 25 نفره مربوط به یک استان است که همراه آنها دو معلم حضور دارد و پس از این دور از مسابقات بازیکنان، تحت تعلیم تخصصی قرار خواهند گرفت که از میان آنها تیم های پایه رده سنی نونهالان و نوجوانان انتخاب خواهدشد.

دبیر کمیته نوجوانان انجمن بیست بال و سافت بال ایران، با اشاره به فعالیت های پراکنده انجمن بیست بال و سافت بال ایران که در گذشته انجام شد برنامــه ملــی توســعه و آمــوزش بیس بــال و ســافت بال در مــدارس کشــور(برتــام) که از سه سال گذشته در حال انجام است را حرکتی مهم و مثبت برشمرد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، شهرام شفایی، با بیان این نکته، جشنواره  ملی استعدادیابی  نوجوانان در این دو رشته ورزشی که از 15 الی 17 شهریور سال جاری در تهران برگزار خواهد شد را نقطه عطفی برای توسعه این رشته ورزشی دانست.

 دبیر کمیته نوجوانان انجمن بیست بال ایران و مسئول تیم های پسران این جشنواره تصریح کرد: برتام پروژه ملی بود که از سوی فدراسیون جهانی این دو رشته ورزشی در ایران به عنوان پایگاه  توسعه خاورمیانه ای بیس بال و سافت بال طراحی شد،از این رو انجمن بیست بال و سافت بال ایران از این موقعیت استفاده کرد و پس از مذاکراتی که با کمیته های استانی و آموزش و پروش استان های گوناگون مانند تهران، البرز، قزوین، اصفهان، چهار محال بختیاری و چند استان دیگر انجام شد مقرر گردید در هر استان 2 معلم خانم و آقا برای تعلیم دانش آموزان در این رشته ورزشی انتخاب شوند.

وی در ادامه افزود: در مرحله اول این معلمان زیر نظر مربیان کنفدراسیون جهانی تعلیم دیدن و پس از تعلیم و دریافت بسته ها و جزوات آموزشی آن را در غالب بازی ها سرگرم کنند و لذت بخش به دانش آموزان مدارس تعلیم دادند که در نهایت در هر استان تیم 25 نفری دختران و پسران به تفکیک جنسیت پرورش یافتند که قرار است در روزهای 15 الی 17 شهریور ماه سال جاری در مقابل هم به میدان بروند.

شفایی با تاکید بر  این نکته که این دور از رقابت ها به شکل جشنواره و کاملا دوستانه و غیر رقابتی است تصریح کرد:در این رقابت ها تیم های نو نهالان زیر 12 سال قرار است آنچه را که یاد گرفته اند در یک فضای شاد در عرصه تبادل قرار دهند. او ادامه داد:هر  تیم  25 نفره مربوط به یک استان است که همراه آنها دو معلم حضور دارد و پس از این دور از مسابقات بازیکنان،  تحت تعلیم تخصصی قرار خواهند گرفت که از میان آنها تیم های پایه رده سنی نونهالان  و نوجوانان انتخاب خواهدشد.

مسئول کمیته نوجوانان انجمن بیست بال و سافت بال ایران در خصوص فعالیت هایی که تا کنون پیرامون این رشته انجام شده خاطر نشان کرد:در گذشته فعالیت هایی برای توسعه این دو رشته ورزشی در ایران به شکل پراکنده انجام شده بود اما با توجه به کمبود امکانات این رشته ورزشی در داخل کشور، روند این فعالیت کمی کند پیش می رفت که خوشبختانه با حمایت های کنفدراسیون جهانی روند توسعه این رشته های ورزشی در کشور  سرعت بیشتری به خود گرفته است.

شفائی همچنین در مورد نحوه آشنایی دانش آموزان با این رشته گفت: طی درخواستی که از هیات های ورزشی و آموزش و پرورش استان ها برای معرفی این رشته در مدارس انجام داده شد تعدادی از دانش آموزان علاقه مند به رشته جذب شدند و با توجه به اینکه این ورزش خلاف تصور عموم یک ورزش کاملا ذهنی و مهیج است دانش آموزان به سرعت به آن جذب شدند و علاقه مندی نشان دادند.

شفایی در پایان در مورد چالش های این رشته ورزشی گفت: مهم ترین چالش پیش روی این ورزش مسائل مادی است با توجه به اینکه این رشته ورزشی به تجهیزاتی مانند دستکش توپ مخصوص و لباس مخصوص که خاص آن است و در ایران وجود ندارد نیاز دارد توسعه آن با چالش رو به رو شده است. وی ادامه داد: خوشبختانه باورود کنفدراسیون جهانی به این رشته در ایران تامین وسایل مورد نظر تا اندازه ای رفع شده اما همچنان مشکلات زیادی در تأمین تجهیزات ورزشی بیس بال و سافت بال در کشور داریم.

 

طرح و تولید : ایران دروپال